×
×

از ازدواجم پشیمونم

ازدواج

باسلام من حدود ۵،۶سال پیش می خواستم ازدواج کنم دعا کردم خدایااگر به صلاحم نیست یه اتفاقی بیفته و جلوی .کار گرفته بشه . با اینکه جواب مثبت رو به خود طرف داده بودم چنین اتفاقی افتاد و جلوی ازدواجمان گرفته شد حالا بعد ۵،۶سال از دعای خودم بسیار پشیمانم چون می بینم کاری که به صلاحم بود رو انجام ندادم سنم زیاد شده هیچ خواستگار.

مناسبی بعدایشون. نداشتم خانواده ام متزلزل و پریشان شدن و ناراضین. ازم اوضاع خودم هم خیلی بده پیش همه دوستا. و فامیل و همسایه. و آشنا احساس سرخوردگی و عقب افتاده گی می کنم دعا و راز و نیاز هم تو این همه سال اثری نداشته موندم دعایی که این همه زندگیمو. نابود کرده چرا مستجاب شده یا اصلا دعام مستجاب نشده و من بدبخت خودم رو. بدبخت کردم هیچ امیدی به زندگی ندار م بیشتر از همه غصه پدر و مادرم عذاب وجدانمو چند برابر می کنه می خواستم کل ماجرا رو کامل براتون تشریح کنم گفتم شاید از حوصله تون خارج باشه.

مشاور (خانم سعیده صفری - )
باسلام. خواهر عزیزم شرایطتتان را درک می کنم اما حالا به هر دلیلی که این اتفاق افتاده چه واقعا به خواست خدا بوده باشد، تصادفی رخ داده یا اشتباه خودتان در فرآیند باشد تمام شده و حسرتتان نه تنها شما را به زمان عقب باز نمی گرداند بلکه باعث می شود بیشتر خودتان را سرزنش کنید ، و این سرزنش کردن تنها خلق و روحیه تان را پایین می آورد. پس بهتر است ببینیم در این شرایط چه کار می توانید انجام دهید.

ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنم که سن شما به طور متوسط در میان دختران ایرانی برای ازدواج بالا نیست. اما ممکن است چون در فرهنگ خانوادگی، بستگان و دوستانتان آنها در سنین پایین ازدواج کرده اند به این نتیجه رسیده اید که از زمان ازدواج شما گذشته، این افکار به ذهنتان می آید، و بیشتر خودتان را آزار خواهید می دهید، شاید واکنش دیگران هم این پروسه را تحریک کند و افکار شدت بیشتری بگیرند و بیشتر آزارتان بدهند، به دنبال این افکار ملغمه ای از احساسات که مهم ترین آنها غم و پشیمانی است را هم تجربه می کنید و احتمالا به هر دلیل می خواهید این احساسات را نداشته باشید پس هر کاری می کنید تا این افکار و احساسات اذیتتان نکند، 

یکی از این راه ها که ممکن است امتحان کرده باشید این است که از جمع های خانوادگی و دوستانه به خصوص از جمع هایی که در آن افراد هم سن و سال خودتان ازدواج کرده اند اجتناب می کنید که مبادا کسی چیزی بگوید و شما در جمع خجالت بکشید و اعصابتان به هم بریزد. و جالب است بدانید که با شرکت نکردن در این محافل و گوشه نشینی فرضیه های دیگران را بیشتر تایید خواهید کرد و بالاترین فرصت ازدواجتان را از دست می دهید، چون با در خانه نشستن و عدم شرکت در فعالیت های اجتماعی و مذهبی کسی نمی تواند شما را بشناسد و یا برای ازدواج به افراد مناسب معرفی کند. 

اما شاید این کار را نمی کنید یعنی در جمع حضور پیدا می کنید ولی اکثر اوقات ساکتید، از صحبت های دیگران ناراحت می شوید ، حسرت می خورید و این غم و اندوه از چهره تان مشخص است. و خودتان هم می دانید به ندرت اتفاق می افتد فردی جذب دختری با این خصوصیات شود. به همین خاطر توصیه می کنم از حضور در جمع اجتناب نکنید، و با وجود نارحتی ای که دارید سعی کنید همیشه لبخند بزنید، فعال باشید، به گونه ای که فعالیت ها و کارهایتان به چشم بیاید، من از شرایط خانوادگی تان چیزی نمی دانم اما گاهی می توانید با حضور در کلاس های آموزشی مختلف و بالابردن مهارت ها خود را نشان دهید، گاهی با تحصیل و اشتغال، گاهی هم با برگزاری یک مهمانی ساده، پختن یک کیک یا نذری و دعوت کردن از دوستان یا بستگانتان، حضور در مجالس شادی و مذهبی و ... 

و این نکته مهم را در نظر داشته باشید که اگر خود و خانواده تان ایراد و نقص بزرگی ندارید نگران آمدن خواستگار نباشید با نشان دادن خودتان به شیوه مناسب حتما توسط گزینه های مناسب انتخاب خواهید شد. 
در ضمن میتوانید برای دعا در قسمت مشاوره مذهبی سوال بپرسید و از دعاهای که در این زمینه امده استفاده کنید.

 • نویسنده
 • ۱۳۹۳/۵/۲۸ - ۱۲:۵۳
 • نظرات ۰

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
...
Fill in the blank.‎

پیشنهاد ما

این خون "بسیار سریع" دامان مجریان این رژیم را می‌گیرد
 • نویسنده
 • ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۱۱:۴۳
 • ۰ نظرات

رهبر معظم انقلاب اسلامی با محکومیت شدید قتل عالم مؤمن و مظلوم شیخ نمر گفتند: بدون تردید دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت.

×

دختران چگونه می‌توانند از سویی شاد بپوشند و از سویی بدون تبرّج در جامعه حضور داشته باشند
 • نویسنده
 • ۱۳۹۴/۹/۱ - ۱۰:۵۸
 • ۰ نظرات

چکیده:

×

چگونه دوری از گناه را در خود تقویت کنیم
 • نویسنده
 • ۱۳۹۴/۸/۲۷ - ۲۰:۳۹
 • ۰ نظرات

چکیده:

×

×